יום הנקיון הלאומי 2012 

 
 

 

 

יום הניקיון הלאומי 2012 מתקיים השנה ב 13 למרץ 2012.

הפעילויות נערכות במסגרת "שבוע האהבה לטבע, למים ולסביבה" ובשיתופי פעולה נרחבים בין רשות הטבע והגנים, רשות המים ומשרד החינוך.

במהלך השבוע בתיה"ס נקראים להעביר מערכי שיעור מיוחדים בדגש על הסביבה, וביום הניקיון יצאו לפעילויות ניקיון ברחבי הארץ.

בנוסף, מתקיימים טקסים, אירועים, ושלל פעילויות חינוכיות הפונים למגוון של קהלים: מחליטנים, ראשי מועצות, אח"מים, תלמידים, משפחות והציבור הרחב –  וכל זאת מתוך כוונה לעורר מודעות ציבורית לנושאי שמירת הטבע והסביבה.

Clean Up Israel  תשמח לעזור לקבוצות המתארגנות למבצעי ניקיון עם כפפות, שקיות אשפה , תעודות השתתפות ועוד.

לקבלת הציוד יש לרשום את הפעילות המתוכננת באתר בכדי לשריין את הכמויות הדרושות.

בנוסף – אנו מכריזים על תחרות נושאת פרס – כרטיס לסרט לקבוצה המצטיינת .(לפרטים).
 

חוק שמירת הניקיון שנוצר למען העלאת המודעות הציבורית לניקיון ברשות הרבים, וחשיבות השמירה על השטחים הפתוחים , קובע קיום יום ניקיון ארצי אחת לשנה  החל  על כל בתי הספר ויחידות צה"ל ובמסגרתו יוצאים התלמידים והחיילים לרחובות ולפארקים הציבוריים במטרה לאסוף את הפסולת, וכן עוברים פעילויות לחינוך והסברה על נושאים סביבתיים וחשיבות המיחזור בפרט ושמירה על ניקיון הסביבה בכלל.

…"בנוסף לפעולות הניקיון במהלך יום אחד בשנה, אני מקווה להטמיע ערכים ולחנך את הדור הצעיר לדאגה לסביבה תוך כדי עשייה"…  מסרה יוזמת החוק, ח"כ נאדיה חילו.

מקורו של רעיון יום הניקיון הארצי נולד כיוזמה משותפת של המשרד להגנת הסביבה ו CLEAN UP ISRAEL בהשראת היוזמה הבינלאומית המכונה "מנקים את העולם  ,(Clean Up the World) " במסגרתה מצוין במדינות רבות בעולם יום ניקיון ארצי וכן יום נקיון בינלאומי בחודש ספטמבר מדי שנה.

מאז 2008 גדל מספר המשתתפים במבצע השנתי , ובשנת 2011 יצאו למעלה מ 100,000 איש למבצעי ניקיון ברחבי הארץ ביום זה.